ExpolandTour

FUAR TEŞVİK BAŞVURUSU

Fuar destek başvurunuz için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir :

  • Başvurularınızı DYS sistemi üzerindeki (https://eortak.dtm.gov.tr/eortak/login/listApplications.htm ) “E-İmza Uygulamalarına Giriş” seçeneğinden, fuarın bitimini müteakip 3 aylık süre içerisinde gerekli belgeleri DYS’ye yükleyerek yapmanız gerekmektedir.
  • DYS sistemine girdikten sonra sol menüdeki “İhracat Destekleri”nden “Yeni başvuru” seçilmeli ve açılan sayfadan Yurt Dışı Fuar Destekleri -> Destek ödeme başvuruları -> Fuar Katılımı Destek Ödeme Başvurusu menüsü seçilmelidir.
  • Sonrasında başvuru aşamalarına geçebilirsiniz. Açılan sayfalarda istenen bilgi ve belgeleri sisteme yükleyip başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Eğer takıldığınız bir nokta olursa Ticaret Bakanlığı Fuarlar Mevzuatı’nda bildirilen tebliğe göre “Bağlı bulunduğunuz İhracatçı birliklerinden” yardım alabilirsiniz.

 

Sizler için kolaylık olması açısından başvurunuzun en son sayfasında istenen belgeleri, başvurunuzdan önce hazır edebilirseniz başvurunuzu hızlıca tamamlayabilirsiniz.

*Ekspertiz raporu yoksa onun yerine (diğer belirtilen evraklarla birlikte) kapasite raporu/faaliyet belgesi gibi belgeler varsa onları yüklemeniz yeterlidir.